Hudební program na Štvanici má jasné headlinery

27.4.2017 09:00
Hudební program na Štvanici má jasné headlinery

V rámci letošního happeningu se můžete těšit na hudební nálož vybraných žánrů. Na hlavním pódiu se vystřídají legendy i novinky české hudební scény, zatímco DJ stage vás provede širokým spektrem beatů od reggae po drum’n’bass.

Pohřební kapela

Živé nástroje a pořádná dávka rytmu v duchu urban folkcore, to je Pohřební kapela. Poslechněte si!

 

De ImperfAction

Neo-funkrockovou kapelu De ImperfAction vytváří skupina talentovaných, aspirujících hudebníků ze čtyř kontinentů. Jejich texty odrážejí širokou škálu sociální nespravedlnosti. Mluví nahlas o rostoucím nedostatku soukromí na planetě, o naší generaci bez boha a o opuštěnosti moderního člověka, ztraceného a vyvrženého ze společnosti. 

Poslechněte si!

 

TiNG

TiNG je osmi-členná mezinárodní banda, která kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je ska, rock, reggae, DnB, dancehall, swing a hip hop. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají "Praggamuffin". 

Poslechněte si!

 

Queens of Everything 

Nálož svižného punkrocku okořeněného rockabilly kontrabasem a dechovou sekcí.
Poslechntěte si! 

 

Velvet Underground Revival Band

Pocta newyorské formaci The Velvet Underground, kterou založil nedávno zesnulý Lou Reed, v podání hudebníků z kapel The Plastic People Of The Universe a Garage. Legendární newyorští The Velvet Undergroud svou hudbou ovlivnili spoustu generací alternativních skupin.Velvet Underground Revival Band si poprvé společně zahrál v roce 1987 v Praze na památném koncertě s Nico. V dubnu 1990 je ke společnému koncertu v Praze přizval Lou Reed a lednu 2005 kapela doprovodila Scénické rozhovory v pražském Švandově divadle s Lou Reedem a Václavem Havlem. V jejich závěru si spolu s Reedem zahráli skladbu Sweet Jane. Skupina stále průběžně koncertuje, avšak vzhledem k vytíženosti hudebníků ve svých „rodných“ kultovních kapelách, Garage (Jan Macháček), The Plastic People of the Universe (Josef Janíček, Jiří Kabeš), DG 307 (Jan Pokorný) a dalších, hraje skupina pouze výjimečně a svátečně. Uslyšíte všechny známé hity Velvetů od hlukových stěn Heroinu po křehké Pale Blue Eyes. 

 

Jaro Cossiga & Mcs Metoděj & Dozr & kapela 

Beatbox freestyle show, která vás bude bavit. Tahle parta, která stojí za projektem Czech Beatbox Battle má na kontě řadu ocenění a jejich vystoupení jsou zážitek, který si nechcete nechat ujít. 

 


Newsletter captcha