Vapolounge na MMM 2017

17.4.2017
Vapolounge na MMM 2017

Vaporizace představuje bezpečnější způsob inhalace bylinek než je jejich kouření, neboť při ní nedochází ke spalování a vzniku škodlivin. Chcete si ji vyzkoušet? Navštivte na happeningu vapolounge Kvalitní Vaporizér.cz!

Ve vapoloungi bude k dispozici široký výběr různých typů vaporizérů a profíci z Kvalitní vaporizér.cz vám v rámci celodenního workshopu rádi vysvětlí, co a jak funguje. Přístroje si budete moci na místě také zakoupit. 

Takzvané vaporizéry – česky by se dalo říct výparníky – se postupně dostávají do povědomí kuřáků i nekuřáků. Zejména v zahraničí je tato alternativa kouření a zároveň aromaterapeutická pomůcka již poměrně populární, u nás je však bohužel stále trochu opomíjená. Chcete-li se dozvědět více o výhodách vaporizace, ať už jako aromaterapii, alternativě ke kouření nebo jste se rozhodli přestat kouřit úplně, čtěte dále.

Proč je lepší vaporizovat 

Dle zavedených definic je vaporizace změna skupenství látky z pevné na plynnou. Obvykle se při vaporizaci sublimují přírodní ingredience ze šalvěje lékařské, máty, levandule a dalších bylin, běžně používaných v aromaterapii. Vaporizovat je možné i tabák nebo léčivé konopí. Na rozdíl od spalování ale nevzniká obrovské množství toxických a karcinogenních látek. Proč tomu tak je? 

Při vaporizaci se bylinky zahřívají na poměrně přesně danou teplotu, kdy ještě zdaleka nedochází k zapálení směsi, ale již se společně s vodní párou uvolňují účinné látky. Při hoření reagují chemické látky ze samotných bylinek s kyslíkem a často tak vznikají nebezpečné sloučeniny, což platí i pro kouření z vodních dýmek, u cigaret ještě navíc inhalujete hořící papír.

Vaporizací extrahované látky jsou svou intenzitou a čistotou podobné esenciálním olejům používaným při aromaterapeutických masážích, které se ostatně také dají použít v kombinaci s vaporizérem. Neinhalujete kouř, který obsahuje chemické látky vznikající při spalování, ale čisté esence, velmi užitečné látky z bylin, které jsou šetrně odpařovány.

Šetřete své zdraví i peníze

Největším přínosem vaporizérů je snížené riziko rakoviny a všeobecně zdravější způsob aplikace účinných látek. Ať už vaporizujete tabák nebo aromaterapeutické bylinky, ve vaporizéru vás neohrožuje ani dehet, ani karcinogenní látky. Na rozdíl od spalování, při kterém je velká část účinných látek okamžitě zničena, vaporizér tyto látky umí šetrně extrahovat. Díky tomu vydrží stejné množství bylinek ve vaporizéru déle, čímž se šetří cenný materiál.

Z obvyklého množství bylinek můžeme např. u vaporizéru Volcano získat pět až deset nádechů z jednoho balónku. Záleží samozřejmě také na intenzitě a stavu bylinky. U některých bylinek můžeme naplnit balónek několikrát a tím se dostáváme k poměrně vysokému číslu cca. padesáti inhalací z jedné dávky. Z cigarety si intenzivní kuřák potáhne podstatně méněkrát. Je tedy zřejmé, že vaporizace je  úspornější.

Fakta o vaporizaci

  • Při vaporizaci nevzniká žádný kouř, žádný oheň, žádné spalování. Nemohou tak logicky vznikat škodlivé látky, které právě při spalování vznikají.
  • V zemích, kde dnes lékaři doporučují použití léčivého konopí, se k aplikaci používají právě vaporizéry.
  • Zdravé plíce také znamenají lepší životní standard, nižší spotřebu léků a snížení rizika astmatických záchvatů.
  • Při vaporizaci vzniká jemná vůně vaporizované bylinky, nic se nespaluje, a tudíž nic nepříjemně nezapáchá při inhalaci ani po ní.
  • Účinné a chtěné látky se uvolňují v čisté formě, působí rychleji než při jiných aplikačních způsobech a jsou koncentrovanější.
  • Pára z vaporizéru je ochlazována, nedochází tedy k nepříjemnému pocitu při inhalaci.
  • Vaporizovat můžete kdekoliv, i tam, kde je zakázáno kouřit. Nejen, že to nikdo nepozná, nikoho to ani neobtěžuje. 

Zdroj: www.magazin-legalizace.cz

Partnerem vapolounge je e-shop Kvalitní vaporizér.cz, kde najdete nejen široký výběr špičkových vaporizérů, ale také cenné rady a tipy. 


Newsletter captcha