Workshopy na MMM 2017

3.5.2017
Workshopy na MMM 2017

V rámci happeningu jsme pro vás letos připravili řadu vzdělávacích workshopů a bohatý doprovodný program.

Workshopy budou probíhat v neziskovém sektoru v cípu ostrova. 

Program hlavního stanu: 

15:00–15:30 Klame nás zrak? Testování drog

Jak moc můžete věřit vlastním smyslům při hodnocení kvality psychoaktivních látek? Zjistěte, jak od sebe odlišit zdánlivě stejné drogy a kdy vám jejich správná identifikace může zachránit život. Přednášku povede Jerzy Afanasjew z polské organizace Społeczna Inicjatywa Narkopolityki, který se dlouhodobě věnuje tématu bezpečnosti užívání psychotropních látek na festivalech a podílel se na řadě mezinárodních HR projektech, mimo jiné na Harm Reduction Network v Rumunsku, Chek!nLab na festivalu Boom nebo Energy Control Lab v Barceloně. 

16:00–16:45 Jak si vyrobit konopnou mast 

Prakticky zaměřený workshop, v jehož rámci se dozvíte, jak si snadno vyrobit základní konopnou mast, která dokáže účinně ulevit od řady zdravotních obtíží – léčí ekzém, lupénku, akné, spáleniny, záněty žil, křečové žíly, bércové vředy, pohmožděniny, artritidu, bolesti svalů a kloubů či zelený zákal. Lektorka Gabriela Tuatti, která se dlouhodobě věnuje nautroterapii, vás provede procesem výroby krok za krokem a vysvětlí, jaké jsou základní principy práce s bylinami i různými základy. 

17:00–17:45 Psychedelická první pomoc 

Psychedelika, jako je LSD či lysohlávky, mohou mít terapeutický, heuristický i spirituální potenciál. V současné době jsou tyto látky ale často užívány také rekreačně, bez důkladné znalosti jejich účinků a zajištění bezpečného settingu, tedy vhodného prostředí, které může prožívanou zkušenost výrazně ovlivnit. Workshop povedou odborníci z České psychedelické společnosti a bude zaměřen na základní techniky, jak předejít náročné psychedelické zkušenosti neboli „badtripu“ a jak pomoci někomu, kdo se v takové situaci ocitne. 

18:30–20:30 Promítání seriálu Pěstírna 

Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pět neznámých lidí. Tři měsíce života. Jeden uzavřený prostor ilegální pěstírny konopí. Čtyři díly prvního thrilleru českého internetu v režii Andyho Fehu promítne internetová televize Stream.cz.

V prostoru neziskového sektoru budou probíhat od 14:00 workshopy: 

  • Sázej semínko holala!

Přijďte si zasadit semínko své oblíbené bylinky a zjistit základní informace o pěstování rostlin.

  • Cool-DJ-School

Praktický workshop pro všechny, kdo se chtějí seznámit se základy DJingu a zkusit si roztočit desky pod dohledem profesionálů.

  • Workshop výroby placek

Přijďte si vyrobit placku podle dle vlastního gusta.

 


Newsletter captcha